Pole golfowe

Pole golfowe Lisia Polana pod Warszawą.

Lisia Polana – raj dla golfistów

Lisia Polana to 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej w Pomocni, w województwie mazowieckim.

  • Lokalizacja: Pole znajduje się o 40 km od Warszawy, w malowniczej dolinie rzeki Wkry, koło rezerwatu leśnego „Pomiechówek” i Kampinoskiego Parku Narodowego.
  • Charakterystyka: Lisia Polana jest przyjazna golfistom; charakteryzuje się szerokimi fairwayami i ciekawie zaprojektowanymi greenami.
  • Infrastruktura golfowa: Lisia Polana to nie tylko pole golfowe. To także jedna z najlepszych w Polsce infrastruktura golfowa: trawiasty driving range z częścią zadaszonych stanowisk, chipping area i ogromny putting green.

Cały obiekt stanowi idealne miejsca do kompleksowego treningu golfa dla początkujących i zaawansowanych.

DWIE PĘTLE

Pole golfowe Lisia Polana składa się z dwóch dziewięciodołkowych pętli:

  • Pierwsza dziewiątka poprowadzi wzdłuż zewnętrznej granicy pola, z marszrutą w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, z out of bounds po prawej stronie.
  • Druga dziewiątka przechodzi wewnątrz terenu. Nie ma tu autów, ale są przeszkody wodne.

Ważnym elementem gry na Lisiej Polanie jest wiatr, dominujący kierunek zwrotu z zachodu „wydłuża” dołki 1, 2, 3, 10 i 12. Zaletą otwartego i wietrznego terenu jest komfortowa gra latem bez inwazji dokuczliwych owadów.

Pole obsiano kilkoma gatunkami traw, które różnią się kolorem, pokrojem i wysokością koszenia. Inny gatunek trawy tworzy wysoki rough , inny semirough, a inna jest trawa fairwayowa.

Greeny są dość różnorodne i dostarczają wiele emocji przy puttowaniu. Szczególnie pofałdowany green na 18. dołku, który zirytował już niejednego golfistę.

mapa

Mapa pola

Dobra znajomość mapy pola jest atutem w grze i daje szanse na lepszy wynik – doświadczeni golfiści o tym wiedzą. Sprawdź na mapie, gdzie znajdują się bunkry (wiadomo, że zawsze tam, gdzie ich nie powinno być :), przeszkody wodne i na której dziewiątce czyhają na ciebie podstępne OB, czyli out of bounds. Wszystkie te informacje znajdziecie również w naszym Birdy Booku.

Może nie na każdym par 4 warto wyciągnąć z torby drivera? Dołek nr 4 to najkrótszy par 3 na naszym polu, ale green jest na górce, a przed greenem czyha bunkier. Prawdziwym wyzwaniem jest dołek nr 11 (par 5). Musisz przejść przez dwie wody, nie utknąć pod drzewami po prawej, ominąć trawy za laskiem, który musisz przebić jeśli grasz spod drzew i na koniec zatrzymać piłkę na garbatym greenie.

Dołek 18 (par 4) jest niby prosty. Przy dobrym wietrze i dobrze uderzonej piłce można być po drugim na greenie. Ale spróbuj przeczytać ten green, ileż tu fałd, spadków, górek i dolinek! Bogeya bierzemy w ciemno…

SCORE CARD

SLOPE

TURNIEJE

Lisia Polana zaprasza na turnieje

Na Lisiej Polanie organizowanych jest ponad 40 turniejów rocznie.

Są to turnieje o różnym stopniu trudności i różnych kategoriach rankingowych. Od Ligi Początkujących – cyklu turniejów przeznaczonych dla świeżo upieczonych golfistów po Fox Open – najważniejsze wydarzenie roku na naszym polu – otwarte mistrzostwa klubu.

Każdy golfista i golfistka znajdzie w naszej szerokiej ofercie turniej odpowiedni do stopnia zaawansowania swojej gry, jak również upodobań.

Wspaniałą atmosferę, sportową rywalizację i niezapomniane emocje gwarantujemy zawsze.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?