karuzela

Rajskie pole golfowe w Warszawie i okolicy

Pole golfowe Lisia Polana pod Warszawą.

Pole golfowe

Lisia Polana – raj dla golfistów

Lisia Polana to 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej w Pomocni, w województwie mazowieckim. Nasze pole golfowe jest profesjonalnie przygotowanym miejscem do gry w golfa, dlatego osoby z Warszawy i okolic, które chciałyby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, mogą nam w 100% zaufać – jesteśmy golfowymi specjalistami!

    • Lokalizacja

Pole golfowe znajduje się 40 km od Warszawy, w malowniczej dolinie rzeki Wkry, koło rezerwatu leśnego „Pomiechówek” i Kampinoskiego Parku Narodowego. Zachwycające widoki nie tylko stanowią raj dla miłośników przyrody, ale sprzyjają wyciszeniu, a tym samym skupieniu na grze w golfa. Zlokalizowane pod Warszawą pole golfowe idealnie nadaje się do wypoczynku (nie ma tam gęstych zabudowań) w porównaniu do innych, małych pól golfowych mieszczących się bezpośrednio w stolicy bądź na jej obrzeżach.

    • Charakterystyka

Lisia Polana jest przyjazna golfistom, ponieważ charakteryzuje się szerokimi fairwayami oraz ciekawie zaprojektowanymi greenami. Dostępna na stronie mapa Lisiej Polany wskazuje na pole golfowe bogate w liczne dołki z dokładnym ukształtowaniem terenu korzystnie wpływającym na zróżnicowanie poziomu trudności gry w golfa.

Infrastruktura golfowa

Lisia Polana to nie tylko pole golfowe, to także świetna infrastruktura golfowa, jedna z najlepszych w Polsce – trawiasty driving range z częścią zadaszonych stanowisk, chipping area oraz ogromny putting green. W ramach treningu umożliwiamy wypożyczenie również niezbędnego sprzętu i skorzystanie z oferty hotelu, a także restauracji znajdujących się na terenie ośrodka. Dzięki temu można zorganizować pobyt dla dwojga z grą w golfa w tle lub rodzinny wyjazd połączony z treningiem golfowym. Cały obiekt stanowi idealne miejsce do kompleksowego treningu golfa zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców.

DWIE PĘTLE

Pole golfowe Lisia Polana pod Warszawą składa się z dwóch dziewięciodołkowych pętli.

    • Pierwsza dziewiątka

Prowadzi wzdłuż zewnętrznej granicy pola, z marszrutą w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, z out of bounds po prawej stronie.

    • Druga dziewiątka

Przechodzi wewnątrz terenu – nie ma tu autów, ale są za to przeszkody wodne.

Ważnym elementem gry na polu golfowym Lisiej Polanie jest wiatr. Dominujący kierunek zwrotu z zachodu „wydłuża” dołki 1, 2, 3, 10 oraz 12. Zaletą otwartego, a także wietrznego terenu jest komfortowa gra latem bez inwazji dokuczliwych owadów.

Pole golfowe obsiano kilkoma gatunkami traw różniących się kolorem, pokrojem i wysokością koszenia. Inny gatunek trawy tworzy wysoki rough, inny semi rough, a jeszcze inna jest trawa fairwayowa.

Greeny są dość różnorodne, a poza tym dostarczają wiele emocji przy puttowaniu – szczególnie pofałdowany green na 18. dołku zirytował już niejednego golfistę.

gra w golfa
mapa

Mapa pola

Dobra znajomość mapy pola golfowego jest atutem w grze i daje szansę na lepszy wynik – doświadczeni golfiści o tym wiedzą. Dlatego najlepiej sprawdź na mapie, gdzie znajdują się bunkry (wiadomo, że zawsze tam, gdzie ich nie powinno być :)), przeszkody wodne oraz upewnij się, na której dziewiątce czyhają na Ciebie podstępne OB, czyli Out of Bounds. Wszystkie te informacje znajdziecie również w naszym Birdy Booku.

Przed rozpoczęciem gry warto zapoznać się z udostępnioną przez nas mapką pola golfowego. Można wtedy zaplanować swoją rozgrywkę, wiedząc, czego się spodziewać. W ten sposób dowiemy się, jakich kijów będziemy potrzebować i w ile uderzeń możliwe jest trafienie do dołka.

Dobrym przykładem jest dołek nr 18 – pozornie prosty, jednakże przez licznie występujące wzniesienia i spadki terenu powodujący, że o wiele trudniej zapanować nad piłeczką. Utrudnienia w postaci bunkrów z piaskiem mogą decydować o trudności danego dołka, tak jak jest to w przypadku dołka nr 4. Dla osób, które są już wprawione w grze, wyzwaniem może okazać się dopiero dołek nr 11, który posiada kategorię par 5. Na jego obszarze znajdują się dwie przeszkody wodne, zarośla z drzewami, teren z wysoką trawą, a także garbaty green. W takiej sytuacji można nawet skorzystać z Bogeya, ponieważ trudno zmieścić się w 5 uderzeniach.

SCORE CARD

SLOPE

tabela handicap mężczyzn
tabela handicap kobiet

TURNIEJE

obrażenia w golfie

Lisia Polana zaprasza na turnieje

Szukasz pola golfowego w Warszawie, na którym będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności? W samej stolicy może być trudno o dobre warunki, ale jesteśmy my – w okolicach Warszawy znajdziesz nasze pole golfowe dostosowane do wszystkich potrzeb sportowców. Dlaczego warto do nas przyjechać? Na Lisiej Polanie organizowanych jest ponad 40 turniejów rocznie: są to zawody o różnym stopniu trudności oraz w rozmaitych kategoriach rankingowych. Od Ligi Początkujących – cyklu turniejów przeznaczonych dla świeżo upieczonych golfistów po Fox Open, czyli najważniejszego wydarzenia roku na naszym polu (otwarte mistrzostwa klubu). Zawody te mogą pełnić również rolę etapu przygotowawczego do mistrzostw Polski bądź innych turniejów organizowanych na terenie kraju.

Każdy golfista oraz każda golfistka znajdzie w naszej szerokiej ofercie turniej odpowiedni do stopnia zaawansowania swojej gry, jak również upodobań. Natomiast jako najlepsze pole golfowe w Mazowieckim oraz jeden z najbardziej profesjonalnych klubów golfowych w Polsce zagwarantujemy wspaniałą atmosferę, sportową rywalizację, a także niezapomniane emocje na najwyższym poziomie. Gotowy? Gra w golfa w okolicach Warszawy jeszcze nigdy nie była tak dostępna!

Więcej

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?