Piłka golfowa na polu Lisia Polana

Mapa pola

mapa2

Dołek #1

Stosunkowo krótki Par 4, “rozgrzewkowy” z greenem na wysokim cokole. Po prawej stronie gęsty zagajnik po lewej, duży fairwayowy bunkier będący w grze przy pierwszym strzale. Green położony jest 10m. powyżej tee, weź to pod uwagę przy doborze kija.

Dołek nr 2

Dołek #2

Par 4, lekki dogleg w lewo. Kolejny dołek mający wprowadzić graczy we właściwy rytm i rozciągnąć grupy startowe tak, aby gra na całym polu przebiegała płynnie i bez opóźnień. Przy drivie uwaga na fairwayowy bunkier po lewej stronie. Celuj na prawą krawędź fairwaya i graj draw.

Dołek nr 3 na Lisiej Polanie

Dołek #3

Długie Par 4 Pierwszy strzał musi być perfekcyjny aby móc umieścić piłkę na greenie. Obecność poza fairwayem praktycznie eliminuje szansę na dobry wynik na dołku.

Dołek #4

Pozornie łatwy dołek par 3. Dobór kija na tym średniej długości dołku zależy od siły i kierunku wiatru. Lepiej jest z dwojga złego chybić green uderzając piłkę na lewo, z dala od out of bounds.

Dołek #5

Dobry drive, który dojdzie za przegięcie fairwaya może zyskać dodatkowych kilkanaście metrów tocząc się po pochyłości w dół. Na tym dość łatwym par 5 jest szansa poprawić wynik po szkodach wyrządzonych na poprzednich dwóch dołkach. Na greenie występują równoległe garby, więc grając approach upewnij się gdzie jest flaga.

Dołek #6

Receptą na dobry drive na tym dołku Par 4 jest lekki fade celowany na bunkier usytuowany na lewym skraju fairwaya. Najbezpieczniej jest celować na środek greenu, bowiem tylko wtedy możemy być pewni, że piłka na nim zostanie, a nie stoczy się na zewnątrz.

Dołek #7

Najkrótszy par 3 zwodzi swoją pozorną łatwością. Green otoczony jest wianuszkiem pagórków, które bezlitośnie przechwytują każde gorsze zagranie. Uwaga na dwa głębokie bunkry w szkockim stylu usytuowane przed greenem.

Dołek #8

Najbardziej wymagający par 5 na polu. Każdy błąd trudno tu naprawić. Z lewej strony przeszkoda wodna z prawej out of bounds. Na dodatek green na wysokim cokole, który powoduje, że tylko bardzo dobry strzał ma szanse na utrzymanie piłki na greenie.

Ostry dogleg w lewo. Widok z tee kusi graczy aby zagrać skracając narożnik toru gry. Nic bardziej mylnego. Należy zagrać draw wzdłuż prawej krawędzi fairwaya. Po dobrym drive czeka 100-130 metrowe drugie uderzenie na green. Dobierając kij do approacha uważaj na out of bounds, które wytyczone jest tuż za greenem

Dołek #9

Ostry dogleg w lewo. Widok z tee kusi graczy aby zagrać skracając narożnik toru gry. Nic bardziej mylnego. Należy zagrać draw wzdłuż prawej krawędzi fairwaya. Po dobrym drive czeka 100-130 metrowe drugie uderzenie na green. Dobierając kij do approacha uważaj na out of bounds, które wytyczone jest tuż za greenem.

Dołek numer 10 na Lisiej Polanie.

Dołek #10

Pozornie łatwe par 4. Duży bunkier po prawej stronie wyznacza krawędź fairwaya. Grając drive celuj na bunkier i graj draw. Sprawdź pozycję flagi przed approachem. Nie chcesz na tym dołku puttować z góry.

Dołek #11

Dobieraj kij do drive’a na tym Par 5 tak aby nie znaleźć się w wodzie, niecałe 200 metrów z żółtego tee. Lepiej zagrać krócej i atakować green woodem w drugim uderzeniu.

Dołek #12

Najbardziej wymagający par 3 usytuowany na półwyspie otoczonym wodą. Duża część greenu pochylona jest w stronę przeszkody wodnej. Opuszczenie tego dołka bez strat należy uznać za świetny wynik.

Dołek 13 na polu golfowym Lisia Polana

Dołek #13

Długie par 4 o szerokim fairwayu. Idealny strzał to draw. Możesz skrócić sobie drogą krając nad drzewem z lewej strony fairwaya. Po uderzeniu do lasu należy się liczyć ze stratą piłki.

Dołek numer 14 na polu golfowym Lisia Polana

Dołek #14

Jeden z najciekawszych dołków na polu, krótkie par 4, fairway wije się pomiędzy niewielkimi pagórkami. Po dobrym drive piłka powinna się znaleźć bardzo blisko greenu, a prawdziwi long-hitterzy mogą umieścić piłkę na greenie. Opuszczając green 14 warto zwrócić uwagę na resztki prawdziwego, wojskowego bunkra stanowiącego kiedyś element fortyfikacji Twierdzy Modlin.

Dołek numer 15 na Lisiej Polanie

Dołek #15

Umieszczenie piłki na fairwayu po drive jest kluczem do uzyskania szans na dobry wynik na tym dołku. Lepiej zagrać żelazem lub hybrydą celnie na fairway. Strzał na green musi przelecieć nad 20 metrową przeszkodą wodną. Sam green jest wyniesiony. Jeżeli przebijesz green czeka cię trudny chip w stronę wody.

Dołek numer 16 na polu golfowym Lisia Polana

Dołek #16

Najdłuższe par 3 na polu. Ciekawie pofałdowany Green powoduje, że nawet umieszczenie na nim piłki w pierwszym uderzeniu nie gwarantuje wyniku par. Sprawdź, z której strony wału znajduje się flaga.

Dołek 17 na polu golfowym Lisia Polana.

Dołek #17

Najdłuższe par 5 na polu. Idealny strzał to draw nad bunkrem. Taki drive daje szanse do atakowania greenu w drugim uderzeniu. Grając lay-up trzeba uważać na duży bunkier po prawej stronie.

Dołek 18 na polu golfowym Lisia Polana pod Warszawą

Dołek #18

Jeden z najtrudniejszych dołków na polu. Długie par 4, wspaniały “finishing hole”, na którym mogą odwrócić się losy turnieju. Bardzo trudny green, akceptujący tylko idealne zagrania. planując strzał na green najlepiej chybić w stronę bunkra. Wtedy pozostanie nam chip pod górę dający szansę na zatrzymanie piłki w okolicach dołka.

BIRDIE BOOK

Jeżeli chcesz znać odległości do przeszkód lub dowiedzieć się, jak nasi pro radzą rozegrać każdy dołek, kup Birdie book dostępny w recepcji klubu.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?