PGA Polska Championship za nami

Zwieńczenie Alior Bank PGA Polska Tour

Po 4 dniach zakończyły się wczoraj najważniejsze zawody w sezonie organizowane przez PGA Polska. Po raz pierwszy ten turniej odbywał się na naszym polu. W Alior Bank PGA Polska Championship wystartowało ponad 100 graczy, w tym 45 zawodowców z Polski i zagranicy. Pole i warunki atmosferyczne stanowiły dla zawodników wyzwanie. Wiatr potrafił wiać z prędkością 50 km/h, a greeny były bardzo szybkie. Wielu golfistów miało trudności w takich warunkach, jednak byli też tacy, dla których pogoda nie była problemem. Najlepsze rundy zagrali Max Sałuda i Mike O’Brien, którzy potrafili zagrać drugiego dnia 69 uderzeń!

Greenkeeperzy dali z siebie wszystko

Wśród golfistów słuchać było bardzo pozytywne opinie na temat przygotowania pola. Greenkeeperzy ciężko pracowali, by osiągnąć ten efekt. Przez cały tydzień cięli, szczotkowali i wałowali greeny.  Jeden z czołowych pro, Max Sałuda, na ceremonii rozdania nagród powiedział, że to najlepsze greeny, na jakich grali w tej edycji zawodów.

Duża prędkość i pofalowanie greenów było wyzwaniem nawet dla najlepszych polskich golfistów! Jeżeli dawno nie grałeś na Lisiej, to przyjedź i przekonaj się sam, jak fajnie się u nas puttuje.

 

Nasz Head Pro na podium

Kolejnym powodem do zadowolenia jest bardzo dobra postawa naszych pro, w szczególności Mike’a O’Briena. Przez trzy dni grał na bardzo wysokim poziomie i ostatecznie zajął 2. miejsce (+2), przegrywając po dogrywce tylko z pochodzącym ze Słowacji Adamem Puchmelterem. Pełne wyniki turnieju można sprawdzić TUTAJ.


Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?