karuzela

Zielona Karta – jak zacząć przygodę z golfem?

Jak zostać golfistą? U nas to proste!

Jeśli ciekawi Was golf, a nie byliście jeszcze na polu golfowym, lub jeśli chcielibyście przekonać się, czy to sport dla Was, pole golfowe Lisia Polana jest najlepszym miejscem, by to sprawdzić i rozpocząć golfową przygodę. Golf często postrzegany jest jako sport elitarny. Okazuje się jednak, że może być doskonałą aktywnością dla graczy w każdym wieku. Pierwsze lekcje nie muszą też wiązać się z bardzo wysokimi kosztami czy dobrą kondycją.

Oferujemy kursy indywidualne i grupowe dla całkiem początkujących graczy. Nasi trenerzy, korzystając z najnowszych metod i uzbrojeni w liczne pomoce „naukowe” pozwolą każdemu odkryć w sobie golfistę oraz przygotują do zdania egzaminu na Zieloną Kartę.

Kurs dla początkujących obejmuje między innymi podstawy techniki uderzania, czyli jak trzymać kij, jak należy się ustawić, jak wyglądają poszczególne fazy ruchu kijem. Na zajęciach z trenerem dowiesz się także podstaw etykiety golfowej i reguł gry w golfa.

Pierwsze zajęcia odbywają się zazwyczaj na strefie treningowej, tj. driving range (strzelnica golfowa, do trenowania długiej gry) oraz putting i chipping green (obiekty do trenowania krótkiej gry). W zależności jakie robisz postępy, trener może pójść z Toba na kilka dołków na „pełnoprawne” pole golfowe. Zdobędziesz wiedzę teoretyczą oraz umiejętności praktyczne: jak ustawić się w odpowiedniej pozycji, wykonać swing (zamach) oraz puttować (toczyć) i wybijać piłkę. Można dowiedzieć się także, jak zbudowane jest pole golfowe.

Kurs dla początkujących kończą się egzaminem na tzw. Zieloną Kartę – zwaną także „golfowym prawem jazdy”. Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Test wiedzy składa się z 30 pytań dot. etykiety gry w golfa, zachowania na polu oraz podstawowych reguł gry w golfa. Zostaniesz do niego odpowiednio przygotowany przez trenera oraz dostaniesz odpowiednie materiały edukacyjne. Na część praktyczną egzaminu składa się kilka zadań przygotowanych przez trenera, należy je wykonać w odpowiednim czasie, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa i etykiety gry.

Zielona Karta to dowód potwierdzający, że jej właściciel zna podstawowe reguły gry w golfa i wie, jak zachować się na polu golfowym.

Posiadanie Zielonej Karty uprawnia do gry na polach golfowych w całej Polsce i udziału w turniejach dla początkujących.

 

OBIERZ kurs na golfa!

Gwarantujemy szybkie opanowanie podstawowych umiejętności i wiedzy gry w golfa. W ramach kursu nauczysz się:

  • podstawowych zasad i reguł gry w golfa;
  • etykiety golfowej;
  • poprawnego ustawienia do piłki i sposobu trzymania kija;
  • wszystkich rodzajów uderzeń od tych najdalszych do tych najbardziej precyzyjnych – do dołka;
  • jak grać na polu golfowym;
  • jak zdać egzamin na Zieloną Kartę!

Kurs prowadzony jest indywidualnie lub w grupie od 2 do 4 osób. Dowiedz się więcej i sprawdź ceny!

 

Czy od razu trzeba kupić sprzęt, aby grać w golfa? 

Nie trzeba. Posiadamy cały niezbędne akcesorium. Instruktor dostosowuje kije optymalnie do poziomu danej osoby, jego wzrostu, prawo/leworęczności. Kiedy już złapiemy bakcyla i opanujemy technikę, możemy pomyśleć o zakupie własnego zestawu kijów. Warto wcześniej zasięgnąć rady trenera. Kije golfowe różnią się ciężkością, wyglądem, kątami nachylenia, a ich dobór jest uzależniony od płci, wieku, właściwości fizycznych danej osoby. Na lekcje nie trzeba niczego ze sobą zabierać. 

 

Jak się ubrać? Ogólnie panuje zasada: ma być czysto i schludnie.

Najpopularniejsze do ubrania są koszulki polo – zapewniają komfort t-shirta, ale są bardziej eleganckie i dzięki temu stały się jednym z podstawowych elementów kultury golfa, podobnie jak w tenisie. W przypadku spodni, najlepiej sprawdzą się materiałowe spodnie, koniecznie z paskiem. Jeansy i dresy są niedopuszczalne. Latem, kiedy temperatura jest wysoka krótkie spodenki powinny być minimum do kolan, ale i wtedy wypada mieć na sobie długie skarpety. Kobiety mogą nosić spódnice lub sukienki sportowe. Buty – nie muszą być specjalne do golfa, z kolcami, na początek wystarczą buty sportowe. Obuwie powinno być jednak w miarę eleganckie oraz wygodne. Ten ostatni element jest ważniejszy niż wygląd, bo w trakcie jednej gry na 18 dołkach pokonuje się nawet 10 km pieszo. Podczas upałów gracze mogą ochronić się nakryciem głowy w formie kaszkietu, daszku przeciwsłonecznego lub czapki z daszkiem. Elementem wyposażenia jest również jedna rękawiczka golfowa (prawa dla leworęcznych i lewa dla praworęcznych).

 

To są tylko niezbędne informacje, które powinieneś wiedzieć przed pierwszą lekcją. Szczegółowe informacje udzielą Ci pracownicy recepcji klubu oraz Twój trener.

Recepcja Klubu:

Telefon: 22 794-32-05

Mob: 530-585-282

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?